2 Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2015

1. Dziękujemy bardzo za ofiary na budowę kościoła, jakie wpłynęły w ubiegłym tygodniu i w ciągu ostatniego miesiąca. Bóg zapłać ! Taca z drugiej niedzieli miesiąca, czyli 8 marca, przeznczona będzie na budowę kościoła. Dziękujemy wszystkim włączającym się w to trudne dzieło przez hojniejsze datki.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 – dla dzieci, o 17.15 – dla dorosłych  i o godz. 18.30 – dla młodzieży i dorosłych
Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, 15 marca.

3. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo Godzina Święta. W pierwszy piątek okazja do Sakramentu Pokuty rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.45 do 18.30. Po Drodze Krzyżowej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Siostry Nazaretanki zachęcają dziewczęta do podjęcia nauki w prowadzonych przez nie szkołach: gimnazjum i liceum przy ul. Czerniakowskiej.

5. Po mszy św. przed kaplicą będą zbierane do puszek ofiary na dzieło misyjne Ad gentes.

6. We czwartek miało miejsce na plebanii przykre zdarzenie. W godzinach między 18.00 a 19.00 złodziej ukradł z biurka w pokoju ks. Krzysztofa i ks. Proboszcza pieniądze na łączną sumę ok. 4 000 zł. Były to głównie środki z wpłat na intencje mszy św. i od chorych z pierwszego piątku miesiąca. Nie mamy pojęcia, jak złodziej mógł się dostać na plebanię – nie było żadnych śladów włamania, a nawet trudno było od razu się zorientować, że coś zginęło.